Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai

Ramunėlė: nauda ir panaudojimas

693 Peržiūros 0 Liked
 

Ar žinote, kad prieš kelis metus buvo surengti „Lietuviškiausios vaistažolės“ rinkimai? O ar numanote, kuri vaistažolė laimėjo? Teisingai, ramunėlė! Todėl turbūt visai nenuostabu, kad ji dažnai vadinama „vaistine ramune“. Ramunėlės nuo senų laikų yra žinomos, vertinamos ir renkamos dėl savo naudingųjų ir gydomųjų savybių.


Ramunėlės nauda ir panaudojimas

Kuo žmogui naudingos ramunės?

Ramunėlės yra gausios eteriniu aliejumi, kumarinu, salicilo rūgštimi, flavonoidais ir kitomis medžiagomis, svarbiomis žmogaus organizmui. Ramunės pasižymi antimikrobiniu ir antioksidaciniu poveikiu.

Ramunėlės naudingos žmogui, nes:

•pasak specialistų, pasižymi raminamuoju poveikiu, todėl ramunėlių arbata, geriama prieš miegą, turėtų padėti lengviau užmigti ir ramiau miegoti;

•taip pat sakoma, kad ši vaistažolė pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, tad padeda kovojant su uždegimais ir gydant žaizdas, mažina infekcijų riziką;

•sakoma, kad ramunėlių arbata gerina virškinimą, gali būti vartojama esant skrandžio ir žarnyno nusiskundimams;

•teigiama, kad ramunės malšina galvos skausmą - šiam tikslui naudojamas ramunėlių eterinis aliejus;

•ramunėlės plačiai naudojamos ir grožio industrijoje, iš jų gaminamos odos priežiūros priemonės, kurios gelbsti nuo odos senėjimo, o taip pat gaminamos ir plaukų priežiūros priemonės, nes ramunėlės pasižymi plaukus stiprinančiomis ir pleiskanas naikinančiomis savybėmis;

BET! Ramunėlės, kaip ir visos kitos vaistažolės, turi būti naudojamos atsargiai, nepiktnaudžiaujant, kad nepasireikštų šalutinis jos poveikis. Jų nepatartina vartoti tiems, kurie yra alergiški astrinių šeimos augalams arba serga šienlige bei tiems, kurie vartoja kraują skystinančius vaistus. Negalima jų vartoti ir nėštumo metu. Turint abejonių dėl šios žolelės vartojimo, visuomet geriausia pasitarti su gydytoju.

Kad nepritrūktumėte ramunėlių šaltuoju metų laiku ir būtų patogiau jas laikyti - ramunes džiovinkite. Geriausia ramunėles džiovinti maisto džiovyklėje, pasirinkus kuo žemesnę temperatūrą, kad būtų išsaugotos visos naudingosios jų medžiagos.


Kaip panaudoti džiovintas ramunėles?

*Pasigaminkite ramunėlių arbatą, verdančiu vandeniu užpilant šaukštelį džiovintų ramunėlių žiedų.

*Atlikite grožio procedūras veidui ir plaukams, naudojant ramunėlių nuovirus, jeigu norite stiprinti plaukus ir mažinti pleiskanas bei pristabdyti odos senėjimą.

*Pasigaminkite kompresus (dezinfekciniais ir uždegimų mažinimo tikslais), šiltame vandenyje sudrėkinus džiovintas ramunes ir dedant prie probleminės kūno vietos.

*Ramunėles galite naudoti aromaterapijos tikslais, kaip natūralų kvapą namuose ar kitose patalpose.


O ieškantiems maisto džiovyklės ne tik ramunėlių, o ir bet kokio kito produkto džiovinimui rekomenduoju džiovyklę, kurią jau ne pirmus metus naudoju ir pats - joje vienu metu su ramunėlėmis galėsite džiovinti bet kokius kitus maisto produktus - kvapai ir skoniai joje džiovinant skirtingus produktus nesusimaišo. Apie Ezidri maisto džiovyklę daugiau sužinoti galite, paspaudę čia: SUSIPAŽINK SU EZIDRI