Vermikulitas

Vermikulitas

Neorgаninis, inertiškаs ir sterilus, neаbrаzyvus, itin lengvаs, be ligų, piktžolių ir vаbzdžių (kаs ypаč аktuаlu sodininkystėje ir dаržininkystėje, ūkininkаvime, gyvulininkystėje). Vermikulitas šiek tiek šаrminis, puiki oro cirkuliаcijа (vermikulitą pаnаudojus substrаtui (įmаišius) аrbа užbėrus sėklаs yrа sudаromos geresnės sąlygos oro cirkuliаcijаi. Dėl geresnės oro cirkuliаcijos, geriаu kvepuojа аugаlo šаknys ir t.t.), Vermikulitas puikiаi sugeriа drėgmę ir po truputi ją аtiduodа аugаlui.

 

Vermikulitas - teigiamos savybės:

  1. Augalui vystytis reikalingas oras, kurio patenka per šaknis. Jei dirva suplukta, nekvėpuoja, blogai vystosi šaknų sistema, sulėtėja augimas ir augalas skursta. Įterpus agrovermikulito, sunkesnės dirvos tampa puresnės, pralaidžios orui.
  2. Svarbu, kad vandens netrūktų, bet ir per didelės sankaupos augalams gali pakenkti. Dirva turi gerai sugerti drėgmę ir ją atiduoti augalų šaknims. Idealu, kai vanduo greitai neišgaruoja, paviršiuje nesusidaro kieta plutelė. Vermikulitas išsprendžia šias problemas. Laistant, vermikulitas sugeria vandenį ir palaipsniui jį atiduoda augalams. Viršutinė dirvos dalis saulėje kiek padžiūva, bet plutelė nesusidaro. Išpūstos uolienos traukia vandenį iš gilesnių sluoksnių ir aprūpina juo negiliai esančias šaknis.

Vermikulitas ir stabili temperatūra:

Dirvos šiluminis laidumas tiesiogiai priklauso nuo jos tankio. Kuo tankis mažesnis, tuo lėčiau dirva atvėsta ir įkaista. Įterptas agrovermikulitas, augalo šaknis apsaugo nuo neigiamo temperatūros svyravimų poveikio.

Vermikulitas ir maisto medžiagos:

Vermikulitas sulaiko naudingas medžiagas ir jas palaipsniui atiduoda augalams. Šią savybę nepasižymi perlitas, nes yra inertiškai laisvas. Tai pagrindinis šių produktų skirtumas. Naudodami abu kartu, sudarysite idealias augimo sąlygas augalams.

Vermikulitas kaina:

Vermikulito kaina priklauso nuo tankumo, frakcijos, išpūtimo kokybės bei frakcijos vienodumo.

Bazinė kaina 7,98 € −15% Kaina 6,78 €
Pasirinkite Litražą : 5,5L 80L