Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai

Tinklaraščio žymės

Topinambai

5354 Peržiūros
 

Topinambai

Organizmo šluota, vitaminų bomba - tokių epitetų nusipelnė topinambai. Juose gausu vitaminų, o vitaminų B1, B2 ir C yra tris kartus daugiau nei morkose ir burokėliuose. Mineralinių medžiagų beveik visa mendelejevo lentelė, geležis, cinkas, magnis, silicis, fosforas, kalcis, selenas ir t.t. Sudėtyje yra inulino ir fruktozės.

Topinambai nekaupia nitratų, sunkiųjų metalų ir radioaktyvių elementų.

Jų nauda begalinė. Gerina medžiagų apykaitą, reguliuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina nervų sistemos veiklą, skystina kraują, reguliuoja kraujo spaudimą, mažina cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje. Stabdo akmenų susidarymą kepenyse, inkstuose ir šlapimo pūslėje. Teigiamai veikia regėjimą, normalizuoja vandens ir druskų pusiausvyrą. Iš organizmo šalina toksines ir radioaktyviąsias medžiagas, didina organizmo imunitetą, padeda įveikti įvairias infekcijas, stresą.

Džiovyklėje džiovinti kelias valandas, priklausomai nuo griežinėlių storio ir kokio traškumo norite. Džiovinti 40°C - 50°C temperatūroje.

Būkim sveiki ir visada prisiminkim paprastą tiesą. Truputis yra vaistas, šiek tiek daugiau - maistas, per daug - nuodas.

 

Aš rekomenduoju maisto džiovyklę Ezidri, kurią naudoju pats: SUSIPAŽINK SU EZIDRI