Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai

Tinklaraščio žymės

Aviečių auginimas

1253 Peržiūros
 

Aviečių auginimas su „Poli M“

Ne paslaptis, kad avietės – vienas labiausiai paplitusių sodo augalų, bet visuomet galima be didelių pastangų užauginti gausesnį jų derlių – svarbu atrasti ir žinoti jau išbandytus bei patikimus būdus. Kuo gi nuo įprastinio auginimo skiriasi aviečių auginimas, pasitelkiant „Poli M“ technologiją?

Naudodami šį nesudėtingą būdą, galėsite ne tik kasmet sulaukti gausesnio aviečių derliaus, mėgautis ypatingu ir visiškai natūraliu uogų skoniu bei aromatu, bet dar ir aviečių sodinimas, auginimas ir priežiūra nesukels Jums jokių rūpesčių ir sunkumų.

Ar žinote, kaip avietės auga natūraliomis sąlygomis? Geriausiai jos veši tose vietose, kur dirvoje yra daugiau humuso, kuris maitina augalą ir išsaugo drėgmę. Jūs galite paprastai ir be ypatingų pastangų sudaryti augalui šias palankias augimui sąlygas, naudodami preparatą „Poli M“ bei iš jo paruoštas priemones – jos padidins derlingumą, todėl sunokusios uogos turės geresnį skonį, aromatą bei išsaugos visas naudingąsias medžiagas.

„Poli M“ pagelbės Jums net ir ten, kur auginti avietes – sudėtinga, pavyzdžiui, itin nederlingose ar užkrėstose dirvose. Kadangi preparatas padeda atkurti dirvos mikroflorą ir stiprinti natūralią dirvos būklę, vos vieną kartą dirvą praturtinus „Poli M“, aviečių auginimas taps daug paprastesniu – ligos sukėlėjų dirvoje sumažės, o uogakrūmiai derės 15-30 % gausiau.

Nors šiuo preparatu itin naudinga apdoroti krūmelius, pradėjusius megzti ar nokinti vaisius, bet „Poli M“ technologija patogi tuo, kad preparatą galite pradėti naudoti bet kuriuo augalo priežiūros laikotarpiu – ir rūpindamiesi vos pasodintais sodinukais, ir jau subrendusiais augalais.

Aviečių sodinimas

Tam, kad aviečių sodinimas būtų kuo efektyvesnis, prieš sodinant avietes, jų augimui paskirtą plotą paliekite „Poli M“ tirpalu (tirpalo ir vandens santykis 1:100 arba 1:200) ir šiek tiek supurenkite dirvą. Sezono metu galėsite ją mulčiuoti nurautomis piktžolėmis, maisto atliekomis bei išpjautomis ir pasmulkintomis aviečių ataugomis. Įprastai rudenį arba pavasarį yra iškarpomos senos aviečių šakos, kurios vėliau panaudojamos kompostui ruošti. Tokias šakas galite tiesiog susmulkinti ir palikti toje pačioje vietoje.

Jei turite paruošto „Poli M“ komposto, padenkite juo aviečių tarpueilius. Šis mulčio sluoksnis, kuriame yra „Poli M“ preparato, padės ne tik išsaugoti augalui taip reikalingą drėgmę, bet ir maitins jį skaidomomis organinėmis medžiagomis – taip sukursite palankiausias sąlygas avietėms augti ir galėsite džiaugtis puikiu derliumi jau pirmąjį sezoną.

O jeigu Jūs neturite galimybių paruošti bei įterpti komposto – ne bėda, pakanka ir reguliariai apipurkšti arba palaistyti augalus „Poli M“ tirpalu, paruoštu santykiu 1:1000.

Purškimas ir laistymas

Geriausių rezultatų galima pasiekti, „Poli M“ tirpalu apipurškiant arba laistant jau pumpurus kraunančius ir pradedančius derėti augalus. Augalus apipurškite taip, kad lapai, stiebai ir šakelės būtų pilnai sudrėkinti.

Taip pat 2-3 kartus per sezoną augalus laistykite „Poli M“ tirpalu, paruoštu tuo pačiu santykiu 1:1000 (subrendusiam augalui pakanka 1-2 kibirų tirpalo). Laistyti ir purkšti augalus rekomenduojama ryte ir vakare.

Metų laikų įtaka laistant uogakrūmius

Avietėms itin svarbi derlinga dirva – derlingas dirvožemis maitina uogakrūmius ir išsaugo drėgmę, todėl, planuojant laistyti augalą, svarbu atsižvelgti į metų laikus. Labai ankstyvą pavasarį laistyti krūmelių nerekomenduojama, nes taip paskatinsite ankstesnį augalo pabudimą, o tai gali lemti žiedynų apšalimą – galite net prarasti derlių. Augalo laistymas vėlyvą rudenį – taip pat kenksmingas, nes tuomet augalas negali tinkamai pasiruošti žiemai.

Uogas rekomenduojama apipurkšti ir prieš nuimant derlių – tai padės ilgesnį laiką išlaikyti saugomų ar transportuojamų uogų šviežumą, apsaugos jas nuo per greito sugedimo.

Pasinaudokite šiais aviečių priežiūros patarimais ir auginamos avietės džiugins Jus vis gausesniu derliumi ir ypatingu uogų skoniu kasmet.