Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai

Tinklaraščio žymės

Burokėlių auginimas ir priežiūra

2534 Peržiūros 0 Liked
 

Burokėlių auginimas ir priežiūra


Burokėliai – šilumą mėgstantys augalai. Jautrūs šalčiui. Todėl lauke sėjami nusistovėjus šiltiems orams.


Tas derlius, kuris bus laikomas per žiemą, sėjamas birželį.


Lysves burokėliams reikia gerai paruošti. Nuo to labai priklauso derliaus kokybė ir žinoma kiekybė. Nuo lysvės reikia pašalinti piktžoles. Geriausia tą daryti su Fokino plokščiapjove. Nes su ja nereikia įdėti sunkaus darbo, nereikia perkasti, o ir procesas žymiai greitesnis. Užtenka su Fokino plokščiapjove išpurenti žemę ir suformuoti lysves. Lysves geriau būtų padaryti aukštesnes. Taip paruošus lysves palieti jas praskiestu preparatu Poli M (skiedimas 100 ml/ 10 l vandens).


Po savaitės, į paruoštas lysves įdėti pasigaminto M komposto (kaip jį pasigaminti žr. kitus straipsnius ar video transliacijas).


Jei norite, kad sėklos gerai sudygtų, pamirkykite jas 2 paras praskiestame Poli M (skiedimas 1 ml/ 1 l vandens). Tirpalo pasigaminti tiek, kiek jo reikia užmerkti burokėlių sėkloms. Sėklos sėjamos į 3 cm gylio griovelius. Griovelius taip pat lengviausia pasiruošti su Fokino plokščiapjove. Labai dažnai burokėliai sudygsta per tankiai. Tam, kad būtų palankiausios augimo sąlygos, reikia keletą kartų atlikti retinimą. Atsiradus 2 tikriems lapeliams, nereikalingi daigai pašalinami. Tarp daigų turi likti 2-3 cm atstumas. O prasiskleidus 5tikriems lapeliams, atliekamas sekantis praretinimas. Šį kartą paliekamas 4-6cm tarpas tarp daigų. Paskutinis retinimas atliekamas maždaug rugpjūčio viduryje.


Nereikalingus daigus yra lengviau pašalinti iš drėgno dirvožemio. Tad rekomenduojame tai atlikti po lietaus ar laistymo.


Per visą burokėlių augimo laikotarpį tereikia palieti 3 kartus su praskiestu preparatu Poli M (skiedimas 10 ml/ 10 l vandens). Patartina, kad būtų palaistomi ir lapai.


Vadovaujantis šiomis paprastomis burokėlių auginimo ir priežiūros taisyklėmis, Jus galiausiai džiaugsitės puikiu burokėlių derliumi.


PIRKTI POLI M!

 
Ar šis tinklaraščio įrašas jums buvo naudingas?