Tinklaraščio navigacija

Naujausi įrašai

Tinklaraščio žymės

Plautė - augalas gyduolis: nauda ir panaudojimas

1363 Peržiūros
 

Plautė - dar vienas pavasarį pasirodantis naudingas mūsų sveikatai augalas. Jau pats lietuviškasis šio gyduolio augalo pavadinimas sufleruoja mums jo paskirtį - plaučiams. Bet ir be to, šis violetiniai, mėlynai ir rožiniai žydintis augalas turi kuo pasigirti.


Plautės nauda

  • Tvirtinama, kad plautė turi medžiagų, esančių ir žmogaus kraujo sudėtyje – mangano, geležies, vario, o taip pat plautė dar turi savyje ir jodo, vitamino C bei B1, karoteno, rauginių medžiagų, silicio rūgšties bei kitų naudingų medžiagų.
  • Iš plautės pasigaminta arbata palengvina atsikosėjimą, užkimimą ir kitus negalavimus, susijusius su plaučių ir kvėpavimo takų ligomis.
  • Manoma, kad plautė valo, gerina kraują, o joje esantis kalis ir jodas gali pagelbėti turintiems problemų su skydliaukės veikla.
  • Sakoma, kad ši žolelė padeda tiems, kas kovoja su nuolat kylančiu rūgštingumu, turi problemų su skrandžiu, opaligę, akmenligę ar gastritą.
  • Plautę galima naudoti ir grožio puoselėjimui - ji padeda mažinti tinimą, gerina plaukų būklę.
  • Plautė nepasižymi jokiu ryškiu šalutiniu poveikiu, tačiau svarbu nepamiršti, kad visos žolelės naudingos tada, kai vartojamos su saiku - ilgai ir gausiai vartoti plautės nepatartina, nes retais atvejais ji gali sukelti alergijos požymius primenančius simptomus. Taip pat atsargiau vartoti ir atidžiau įsiklausyti į savo organizmą vertėtų besiskundžiantiems padidėjusiu kraujospūdžiu.

Plautės panaudojimas

Pavasarį šviežiais, o vėliau, šaltuoju metų laiku, džiovintais plautės lapeliais galima gardinti žaliuosius kokteilius, salotas, sriubas. Taip pat plautės puikiai dera su mėsos ir žuvies patiekalais.

Rekomenduoju pradėti ruošti sveikas ir naudingiausias mūsų organizmui atsargas šaltajam metų laikui jau dabar - pasigaminti plautės lapų miltelius, kuriuos bus patogu laikyti, naudoti ir visuomet turėti po ranka. Tačiau džiovinant netinkamai vėdinamoje, saulėtoje patalpoje ar tiesiog per storai paskirsčius plautės (ir daugumos kitų žolelių) lapus, šie ima gesti ir susidaro kartais plika akimi iškart nepastebimas pelėsis, gali užpulti nelaukti kenkėjai. Tad mano patarimas: džiovinkite su maisto džiovykle, pasirinkę kuo žemesnę temperatūrą, kad būtų išsaugotos visos naudingosios plautės medžiagos.


O ieškantiems maisto džiovyklės ne tik žolelių, o ir vaisių, daržovių, grybų, uogų bei mėsos ir žuvies džiovinimui, nuoširdi mano rekomendacija - Ezidri maisto džiovyklė, kurią jau ne pirmus metus naudoju ir pats - joje vienu metu galėsite džiovinti bet kokius maisto produktus. Apie Ezidri maisto džiovyklę daugiau sužinoti galite, paspaudę čia: SUSIPAŽINK SU EZIDRI


O žemiau matomuose įrašuose rasite informacijos apie kitas naudingas vaistažoles ir augalus.