SODINIMAS

MULČIAVIMAS

LAISTYMAS

TRĘŠIMAS

GENĖJIMAS

Kaip užauginti gražias, Jūsų kiemą puošiančias tujas? Šiame puslapyje rasite produktus, skirtus tujų priežiūrai, o taip pat patarimus kaip, naudojant šiuos produktus, lengviau ir paprasčiau prižiūrėti tujas, kad jos išaugtų gražios ir džiugintų Jūsų akį.



TUJŲ SODINIMAS:

Kaip sodinti tujas: norint, kad tujos sėkmingai prigytų, sodinant tujas, reikėtų atsižvelgti į tai, kad duobės plotis tūrėtų būti dvigubai didesnis nei tujos šaknų sistemos kamuolio plotis, tačiau gylis - toks pats, koks yra šaknų sistemos ilgis. Kai tujos sodinamos, į duobę nieko papildomai pridėti nereikia, tačiau tam, kad tujos geriau įsišaknytų ir geriau prigytų, prieš sodinant tujas į duobutes, jas su visu vazonu reikia pamirkyti keletą minučių tirpale, pasigamintame su preparatu Poli M (skiesti santykiu: 10 ml / 10 litrų vandens), ir tuomet jau galima drąsiai tujas išimti iš vazonų ir sodinti į duobutes. Užbėrus žemėmis, neturi likti kauburėlio, t. y. užbertos žemės lygis turi būti lygus su duobės krašto lygiu.

Kada sodinamos tujos: Kada sodinti tujas, paprasčiausia apsispręsti pagal tai, ar sodinamos tujos yra paimtos iš lysvių ar iš vazonų. Jei sodinamos tujos turi atvirą šaknų sistemą, geriausia jas sodinti pavasarį, kitaip bus didelė tikimybė, kad jos neįsišaknys ir neprigis. Tujas, kurios auginamos vazonuose, galima sodinti nuo pavasario iki rudens. Tačiau geriausiai prisitaiko, lengviau prigija, spėja prisitaikyti prieš žiemos šalčius, o vėliau ir mažiau serga bei greičiau auga tujos, kurios sodinamos balandžio-gegužės mėnesiais.

Kokiu atstumu sodinti tujas: Atstumas, kuriuo rekomenduojama sodinti tujas - nuo 1 iki 5 metrų, tikslus atstumas priklauso nuo tujų dydžio. Nuo kitų medžių, kurie turi masyvią šaknų sistemą, tujas rekomenduojama sodinti bent 3 metrų atstumu.

Kur sodinti: Tujos nėra lepūs ir įnoringi augalai, todėl gerai auga net ir esant dideliam oro užterštumui. Jos mėgsta šviesias vietas, bet augdamos itin saulėtose vietose gali netekti drėgmės. Dėl to geriausia sodinti tujas arba vietose, kuriose dalinai yra šešėlis, arba šviesiose vietose, bet išvengiant tiesioginių saulės spindulių. Pasodinus tujas vietose, kur jos nuolat bus tiesioginiuose saulės spinduliuose, jos gali prarasti per daug drėgmės ir sunkiai pergyventi žiemą.

Prieš sodinant tujas, reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitų augalų kaiminystę. Tujos puikiai augs šalia spygliuočių ar hortenzijų, o štai šalia bijūnų, astrų ar beržų tujos augs vangiai.


TUJŲ MULČIAVIMAS:

Padėkite tujoms lengviau prigyti jas apmulčiuodami. Geriausia rinkitės pušų žievės Extra Smulkų mulčią. Toks mulčias praturtins dirvožemį maistinėmis medžiagomis ir padės tujai lengviau prigyti. Nesirinkite stambaus mulčiaus, nes toks mulčias labai lėtai yra ir nepraturtina tujų maistinėmis medžiagomis. Be to smulkus mulčias ženkliai pigesnis, todėl Jūs ne tik sutaupysite, bet dar ir pamaitinsite tujas. Jei nedengiate plėvelės, reikėtų užberti mulčių 5 cm sluoksniu. 1 m2 žemės ploto reikia apie 50 L smulkaus mulčiaus. Jei dengsite plėvelę IŠKIRPKITE APLINK KAMIENUS SKYLES arba denkite dviem siauromis juostomis iš vienos ir kitos tujų pusės, palikdami tarpą tarp juostų. Skylės arba tarpas yra reikalingi tam, kad mulčias liestųsi su žeme ir praturtintų tujas maistinėmis medžiagomis. Dengiant plėvelę užtenka užberti mulčių 3 cm sluoksniu. 1 m2 žemės ploto reikia apie 30 L smulkaus mulčiaus.


Tujų laistymas:

Pirmas dvi savaites po pasodinimo, reikėtų palaistyti tujas kas dvi dienas (žinoma, reikia atsižvelgti į oro sąlygas). Vėliau užtenka laistyti kas tris dienas ir taip pat tai reikia daryti atsižvelgus į oro sąlygas. Po mėnesio užtenka palaistyti tujas kartą per savaitę. Tačiau jei oras sausas ir karštas, reikėtų palaistyti du kartus per savaitę. Po pusės metų, tujos jau bus prigijusios ir jų laistyti papildomai nereikės.

Tujų tręšimas:

Tujų negalima tręšti sodinimo metu ir iki tol, kol dar nėra gerai prigijusios. Tačiau būtina naudoti preparatus, kurie paskatina geresnį įsišaknijimą ir prigijimą. Geriausių rezultatų pasieksite sumaišius du preparatus Poli EM (10 ml/ 10 L vandens) ir HB-101 (20 lašų (1 CC) / 10 L vandens). Tokiu pasigamintu tirpalu du kartus per mėnesį palaistyti ir du kartus per mėnesį apipurkšti.


Tujų genėjimas:

Šiuo metų informacija ruošiama, tačiau jau galite įsigyti aukštos kokybės japoniškų įrankių tujų kirpimui bei genėjimui