Medžių paruošimas rudenį

list Kategorija: Dekoratyvinių augalų, gėlių, spygliuočių sodinimas ir priežiūra Data: comment Komentarai: 1 favorite Žiūrėta: 2935

Žaizdos ir pažeidimai - tai vartai ligoms bei kenkėjams

Kad medis gerai peržiemotų, jo žievė nuo šaknų kaklelio iki pirmų šakų turi būti sveika ir be pažeidimų. Žaizdos ir pažeidimai - tai vartai ligoms bei kenkėjams. Žiemą medis snaudžia, jo augimas prasideda tik pavasarį. Mūsų uždavinys/ tikslas apsaugoti medį nuo ligų bei kenkėjų, šalčio ir nuo saulės nudegimo.


Ką reikia daryti:

1. Seną, atšokusią žievę atsargiai pašaliname. Geriau tai daryti, kada žievė drėgna, nes tada ji lengviau nuimama.

2. Laukiam šiltų ir saulėtų orų ir apipurškiam medį preparatais nuo ligų ir kenkėjų. Kai kurias stipriai pažeistas vietas geriau sutepti su teptuku. Laukiame kol viskas išdžiūsta. Ir dažome tam skirtais dažais.

3. Deja, ne visi tam skirti dažai yra geri, nes dauguma jų nusiplauna po stipraus lietaus ir medis į žiemos poilsį nukeliauja " nuogas" ir neapsaugotas. O toks medis yra lengviau pažeidžiamas aplinkos veiksnų, ligų ir kenkėjų.


                                                                                                                                                                                     Biosprendimų ekspertas MARK


DAUGIAU PATARIMŲ: WWW.FACEBOOK.COM/BIOSPRENDIMAI

Komentarai

Sukurta Šeštadienis, kovo 12, 2022 Publikuota Beata Komentaro Nuoroda
Dėkoju už tikrai naudingus patarimus.

Palikite savo komentarą

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis