Agrastų pastilė

list Kategorija: Receptai Data: comment Komentarai: 0 favorite Žiūrėta: 223

Kadangi šiuo vasaros laiku uogakrūmių šakos jau net svyra nuo prinokusių agrastų, pats laikas pagalvoti apie šių uogų išsaugojimą žiemai. Čia pagelbės vaisių džiovyklė – dalinuosi su Jumis receptu, kaip joje paruošti agrastų pastiles.

Gaminant pastilę su agrastais, galima varijuoti su įvairiais skoniais – viskas priklauso nuo Jūsų vaizduotės ir skoninių pasirinkimų. Aš dalinuosi „klasikiniu“ receptu, bet agrastų skonis taip pat puikiai derės su abrikosais, datulėmis (ypač tinka mėgstantiems saldžiau, bet nenaudojantiems pridėtinio cukraus), juodaisiais ar raudonaisiais serbentais ir kt.

Agrastų pastilė su bananais ir obuoliais

Jums reikės:

900 g agrastų

2 prinokusių bananų (vidutinio dydžio)

1 obuolio

aliejaus (padėklų patepimui)

Galima papildomai įdėti (pagal skonį):

medaus ar sirupo (jeigu trūksta saldumo)

cinamono (jeigu norisi ryškesnio skonio)

Kaip gaminti:

  1. nuplaukite vaisius, pašalinkite agrastų stiebelius ir taurėlapius, nulupkite bananus, išimkite obuolių šerdis
  2. sutrinkite agrastus trintuvu
  3. sutrintų agrastų tyrę pertrinkite per sietelį, kad atskirtumėte nuo kauliukų (nebūtina)
  4. sudėkite likusius ingredientus į trintuvą ir sutrinkite viską iki vientisos masės
  5. džiovyklės padėklus lengvai patepkite Jūsų pasirinktu augaliniu aliejumi (kad po džiovinimo būtų lengviau išimti pastiles) ir, pasidėję padėklą atokiau nuo džiovyklės pagrindo, supilkite paruoštą tyrę į padėklą (kiekis priklauso nuo maisto džiovyklės modelio, Ezidri FD1000 reikia 1,5-2 puodelių vaisių tyrės)
  6. padėklus su tyre įdėkite į džiovyklę ir džiovinkite apie 10 val. 55°C temperatūroje (nurodytas džiovinimo laikas Ezidri FD1000 maisto džiovyklėje, džiovinant su kitomis maisto džiovyklėmis, laikas gali skirtis).

    Norint išsaugoti daugiau maistingųjų medžiagų, galite džiovinti žemesnėje temperatūroje, bet tuomet džiovinimo laikas prailgės.

Malonaus džiovinimo ir skanaus!

Svarbu: jeigu džiovinimui paruošta tyre užpildysite tik vieną ar kelis džiovyklės padėklus, visada įdėkite ir likusius tuščius (mažiausiai penkis padėklus).

Vaisių pastilės gamybos sėkmė priklauso ne tik nuo recepto, čia svarbu ir tinkama joms gaminti vaisių džiovyklė. Man pasigaminti pastilę be jokių rūpesčių padeda maisto džiovyklė Ezidri FD1000, su kuria galite susipažinti čia:SUSIPAŽINK SU EZIDRI

Komentarai

Šiuo metu komentarų nėra!

Palikite savo komentarą

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis