Rudens darbai. Medžiai

Rudens darbai. Medžiai

Kad medis gerai peržiemotų, jo žievė nuo šaknų kaklelio iki pirmų šakų turi būti sveika ir be pažeidimų. Žaizdos ir pažeidimai - tai vartai ligoms bei kenkėjams. Žiemą medis snaudžia, jo augimas prasideda tik pavasarį. Mūsų uždavinys/ tikslas apsaugoti medį nuo ligų bei kenkėjų, šalčio ir nuo saulės nudegimo.


Ką reikia daryti:

1. Seną, atšokusią žievę atsargiai pašaliname. Geriau tai daryti, kada žievė drėgna, nes tada ji lengviau nuimama.

2. Laukiam šiltų ir saulėtų orų ir apipurškiam medį preparatais nuo ligų ir kenkėjų. Kai kurias stipriai pažeistas vietas geriau sutepti su teptuku. Laukiame kol viskas išdžiūsta. Ir dažome tam skirtais dažais.

3. Deja, ne visi tam skirti dažai yra geri, nes dauguma jų nusiplauna po stipraus lietaus ir medis į žiemos poilsį nukeliauja " nuogas" ir neapsaugotas. O toks medis yra lengviau pažeidžiamas aplinkos veiksnų, ligų ir kenkėjų.


Taip pat labai svarbu prieš žiemą medį palaistyti pelenų ištrauka. Toks tręšimas yra minimalus ir medis žiemos poilsiui išeina tinkamai paruoštas. Tokį tręšimą geriausia atlikti rugsėjį- spalį. Labai svarbu atlikti laistymą prieš žiemą, ypač jei vasara ir ruduo buvo sausi. Sausas dirvožemis lengviau sušąla, todėl sausame dirvožemyje medžių šaknys gali sušalti, ypač jeigu žiema bus šalta ir be sniego. Lengvi rudeniniai lietūs sudrėkina tik viršutinį dirvožemio paviršių, o to nepakanka į gylį įšaugusiai šaknų sistemai.


Laistymą prieš žiemą atliekame spalio, lapkričio pradžioje, atsižvelgiant į oro sąlygas, dirvožemio drėgmę ir medžio būseną:


Laistome, kada lapai pageltonuoja. Kol lapai dar žali, laistyti negalima. Laistymas būtinas, kada lapai pavytę ir dirvožemis smėlėtas. Jei vasara buvo sausa, o ruduo ne itin džiugina lietumi, reikia palaistyti. Dirvožemis turi būti drėgnas, bet ne šlapias. Rudenį ypač atsargiai laistyti molingą dirvožemį, bei dirvožemį kuris yra žemose vietose. Tokius dirvožemius reiktų laistyti mažiau, o jeigu ruduo buvo lietingas, nelaistome visai.


Dalinkitės šia informacija, jei manote, kad ji bus aktuali ir kitiems. Spauskite mygtuką “Bendrinti” ir pasirinkite kur norite pasidalinti. Ačiū.

1Komentarai

  • Avatar
    irmina
    Mar 18, 2019

    Esu labai patenkinta Jusu produktais,neseniai naudoju,o mano pelargonijos jau vesi ant palanges.Laistau pomidoru daigus.Jau isbandziau Fokino plokciapjoves,esu labai patenkinta.Dekoju uz tokius produktus

Rašyti komentarą

Privaloma užpildytvis visus laukus

Vardas:
El.paštas: viešai neskelbiamas
Komentaras:
Įveskite kodą