Vaisių puvinys

Vaisių puvinys

Dažniausiai puvinys atsiranda ant pažeistų vaisių (pvz. tokių vaisių, kurie turi mechaninių pažeidimų nuo paukščių, krušos, taip pat dėl kenkėjų ir t.t.). Iš pradžių ant vaisiaus atsiranda tamsi dėmė. Esant palankioms oro sąlygoms (šilumai ir drėgmei), tamsi dėmė pradeda didėti, puvinio sporos išnešiojamos po visus sodus ir taip apsikrečia kiti vaisiai.

Tokiems vaisiams išdžiūvus, pasidaro mumijos. Dalis vaisių pasilieka ant medžio, o dalis nukrenta ant žemės. Vaisių mumijos yra ligos nešėjai.

Todėl labai svarbu puviniui užkirsti kelią: 1. apsaugoti vaisius nuo pažeidimų; 2. jau atsiradus pirmiems požymiams, tokius vaisius pašalinti; 3. labai svarbu nuo medžio ir nuo žemės surinkti tokių vaisių mumijas; 4. naudoti įvairius preparatus (cheminius ir/ar natūralius). Galima naudoti 1 % Bordo skystį. Taip pat vėlų rudenį ir ankstų pavasarį galima apipurkšti kalkių “pienu”. Po derliaus nuėmimo galima nupurkšti vario sulfatu.


Mes rekomenduojame naudoti natūralų ir ypač efektyvų preparatą BIO EM. Šį preparatą galimą naudoti viso sezono metu t.y. tiek vasarą, tiek pavasarį ar rudenį. Be to, labai svarbu, kad BIO EM galima naudoti net tada, kada atsiranda pirmi ligos požymiai t.y. kada atsiranda derlius. Su preparatu BIO EM, Jus galite drąsiai tokius vaisus kompostuoti..

PIRKTI BIO EM!

Rašyti komentarą

Privaloma užpildytvis visus laukus

Vardas:
El.paštas: viešai neskelbiamas
Komentaras:
Įveskite kodą