Komposto gamyba

Komposto gamyba

Naudojant preparatą Slieko svajonė, kompostą Jus galite pasigaminti per vieną mėnesį. Be to, su preparatu Slieko svajonė, Jūsų pagamintas kompostas turės didesnę maistinę vertę. Taigi, kompostavimas su preparatu Slieko svajonė – pats efektyviausias. Vykstantis procesas lyginamas su lavina. Jeigu įprastas kompostas bręsta metus – du ir tarnauja dirvos struktūros gerinimui, tai kompostą pagamintą su Slieko svajone galima, tam tikromis sąlygomis (lauko temperatūrai esant virš 25 C), pradėti naudoti jau po 1 mėnesio nuo komposto krūvos sukrovimo. Su preparatu Slieko svajonė pagamintas kompostas bus natūralus, be jokios chemijos. Toks kompostas ne tik gerina dirvos struktūrą, bet ir padeda jai atsikurti, bei ženkliai padidina derlingumą. Kadangi tokio komposto maistinė vertė augalams išauga 5 – 10 kartų, todėl jo reikia mažiau. Kompostas laistomas skiedžiant preparatą Slieko svajonė santykiu 1: 100. Į 10 l vandens 100 ml preparato + šiek tiek saldžios terpės ir palaikyti kelias valandas. Tokio pačių pagaminto komposto reikia tik 0,5 – 1,5 kg į 1 m2. Kompostą išbarstyti ir užberti nedideliu žemės kiekiu.

PATARIMAI

Komposto gamybai tinka bet kokie organiniai likučiai (lapai, žolė, sugedusios daržovės ar vaisiai, žievelės, žolių šaknys ir pan.). Stambias atliekas patartina susmulkinti. Nes kuo smulkesnės atliekos, tuo jos greičiau kompostuojasi.

Kuo į kompostą bus metama įvairesnių atliekų, tuo komposto vertė bus didesnė.

Gaminant kompostą būtina naudoti dirvožemį. Jį reikėtų berti tarp organikos sluoksnių t.y. sloksniuoti tarsi sumuštinį. Tai padeda sulaikyti drėgmę bei azotinius junginius. Dirvožemio sluoksnis tarnauja kaip gera terpė mikroorganimų dauginimuisi.

Organiniai likučiai dedami ant dirvožemio maždaug 20 cm sluoksniu. Laistomi su preparatu Slieko svajonė praskiedus jį santykiu 1 kamštelis/ 1 l vandens. Tada užberiama iki 2-5 cm sluoksniu dirvožemio. Ir toliau tokia seka sloksniuojama t.y. iki 2-5 cm sluoksniu dirvožemio iš viršaus užberiama iki 20 cm sluoksiu organikos, palaistoma preparatu Slieko svajonė tada vėl užberiama iki 2-5 cm sluoksniu dirvožemio ir t.t. Viso dedama iki 4 sluoksnių. Tada iš viršaus uždengiama polietilenine plėvele.

Po 1 mėnesio taip paruoštą kompostą Jus galite naudoti mulčiavimui arba dėti į duobutes sodinant augalus. Kompostą, įdėtą į duobutę iš viršaus užberkite plonu sluoksniu dirvožemio.

Jei pas Jus komposto krūva jau sukrauta, tai nebūtina jos perkrauti. O tam, kad preparatas patektų į gilesnius komposto sluoksnius, su storesniu pagaliu/kotu ar kita Jūsų pasirinkta priemone padarykite skyles komposto krūvoje ir palaistykite ją preparatu Slieko svajonė praskiedus jį santykiu 1 kamštelis/ 1 l vandens. Tai pagerins organikos skilimą ne tik viršutiniame komposto sluoksnyje, bet ir žemesniuose sluoksniuose. Iš viršaus užberkite dirvožemiu iki 2-5 cm sluoksniu.

Pirkti Slieko Svajonė!

Rašyti komentarą

Privaloma užpildytvis visus laukus

Vardas:
El.paštas: viešai neskelbiamas
Komentaras:
Įveskite kodą