Tvenkinių valymas ir priežiūra

Tvenkinių valymas ir priežiūra

Ar yra organinis tvenkinių valymo būdas?
Toks būdas, kurio dėka ne tik nesutrikdytume natūralios pusiausvyros, bet ir patręštume bei pagerintume tvenkinio ekosistemą.

Taip, toks būdas yra, jei naudosime tvenkinių valymui EM (efektyvių mikroorganizmų) preparatus: Tamir arba Bio EM.

Kuo gali mums padėti efektyvūs mikroorganizmai šiuo klausimu? 

Su EM pagalba galite paversti bet kokią organiką (atliekas, kai kurias dujas (amoniaką ir sulfidus) į naudingą medžiagą.

Vandenyje yra labai daug organinių mikromedžiagų , ypač tokiuose tvenkiniuose, kuriose yra sutrikusi pusiausvyra ir jie užsikemša natūraliu būdu (be žmogaus įsikišimo). Valant tvenkinius su Tamir arba Bio EM, efektyvūs mikroorganizmai išskiria geras  nukleo rūgštis, amino rūgštis ir biologiškai aktyvias medžiagas. Šių medžiagų dėka vystosi naudinga (gera) mikroflora.

Taigi EM preparatai padeda atsistatyti ir aktyviai funkcionuoti naudingai mikroflorai, o patogeninė (bloga) mikroflora yra slopina.

Atsistačius mikrofloros pusiausvyrai dingsta nemalonūs kvapai ir užterštumas, taip pat mažėja kenkėjų ir pirmuonių.

Įnešus efektyvius mikroorganizmus į tvenkinį, prasideda jų aktyvus vystymasis ir dauginimasis.

Efektyvūs mikroorganizmai žaibiškai pradeda skaldyti tvenkinio organiką. Anaerobinės bakterijos vystosi tvenkinio dugne ir absorbuoja vandenilį, o fotosintetinės bakterijos gyvena aukštesniuose vandens sluoksniuose ir naudojant saulės šviesą vystosi skaldydamos tvenkinio organiką.

Tvenkinių valymui preparatas Tamir arba Bio EM skiedžiamas 1:100. Tai reiškia, kad iš 1 litro gaunama 100 litrų darbinio tirpalo, kurio pakanka išvalyti tvenkiniui, kurio tūris 100 m3. Gan dažnai, po šių preparatų panaudojimo, tvenkinio vanduo staigiai gali pasidaryti drumzlinas . Tai yra normalus, natūralus procesas. Bet vėliau Jūs pastebėsite, kad vanduo tampa švaresnis su kiekviena diena.

SVARBU: Tamir ir Bio EM - biologiškai švarūs ir organiniai produktai, kurių sudėtyje yra gyvi mikroorganizmai, dėl šių priežasčių cheminių preparatų naudojimas kartu su Tamir ir Bio EM yra nepageidaujamas.

Jei Jūsų tvenkinio kvapas labai blogas, o Jus norite jį greitai pašalinti, pagaminkite darbinį tirpalą tokiu būdu: 1 litras Tamir arba Bio EM + 1 litras melasos (arba ko nors saldaus) + 100 litrų nechloruoto vandens. Šį mišinį būtina išlaikyti apie 3 valandas. Šio kiekio darbinio tirpalo užtenka  tvenkiniui, kurio tūris 10 000 litrų, naudoti kartą per 3-4 mėnesius. Po pirmo panaudojimo pakartoti po 2 savaičių.

Taip pat tokį kiekį darbinio tirpalo galima panaudoti tvenkiniui, kurio tūris yra 100 000 litrų, bet tada procedūrą reikia kartoti kas mėnesį. Po pirmo panaudojimo procedūrą taip pat pakartoti po 2 savaičių.

Be to, jei valymo rezultatai yra labai geri, galima sumažinti koncentraciją arba įterpimo laikotarpį. Viskas priklauso nuo rezultatų ir tvenkinio būklės.

Pirkti preparatus tvenkinių valymui ir priežiūrai

Rašyti komentarą

Privaloma užpildytvis visus laukus

Vardas:
El.paštas: viešai neskelbiamas
Komentaras:
Įveskite kodą